Playoff Schedule & Results (Greater Fort Erie Minor Hockey)
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
OMHA Digital Network
Register Your Child Today
Tournaments
Coach Resources
Trainer Resources
×
Team Finder
Safe Sport
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Team Finder
Organization Menu
Home
REGISTRATION
Registration
Beginner Program
Respect in Sport Parent
Financial Assistance
Volunteers
PTS, NRP and ATM Info
Clinics
Clinics
Coaches
Trainers
Players
Goaltenders
Tournaments
Andy Passero Memorial 2023/24
Winter Challenge 2023/24
Games Centre
Schedule & Results
Organization Calendar
About Us
Executive & Staff
Current Coaches
Contact Us
Constitution & Bylaws
Code of Conduct
Tenders / RFQs
Fundraising/Event Application
Home
Playoff Schedule & Results
Sitemap
Print
Playoff Schedule & Results
U9 MD
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
FW6
Mar 23 2024
9:30 AM
Welland Tigers
Vale (2)
2-3
L
U11 B
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
T1-U11-02
Feb 09 2024
6:30 PM
Pelham Panthers
Leisureplex (Kinsmen)
2-5
L
T1-U11-06
Feb 16 2024
6:30 PM
Thorold Blackhawks
Leisureplex (Jaycee)
7-3
W
T1-U11-11
Feb 18 2024
4:20 PM
Thorold Blackhawks
Thorold (Frank Doherty)
9-2
W
T1-U11-09
Feb 23 2024
6:30 PM
Port Colborne Sailors
Leisureplex (Jaycee)
1-1
T
T1-U11-12
Feb 25 2024
5:40 PM
NOTL Wolves
Centennial (NOTL)
3-5
L
T1-U11-14
Mar 01 2024
6:30 PM
NOTL Wolves
Leisureplex (Jaycee)
7-0
W
T1-U11-16
Mar 02 2024
4:30 PM
Pelham Panthers
Meridian CC (Accipiter)
1-4
L
T1-U11-18
Mar 04 2024
6:00 PM
Port Colborne Sailors
Vale (1)
8-3
W
U11 LL TEAM 1
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
11PA22
Feb 18 2024
1:20 PM
Wainfleet Wild 1 BLACK
Wainfleet
3-1
W
11PA04
Feb 21 2024
6:30 PM
Welland Tigers 1 black
Leisureplex (Jaycee)
6-2
W
11PA09
Feb 24 2024
11:20 AM
U11 LL TEAM 3
Leisureplex (Jaycee)
1-3
L
11PA01
Feb 29 2024
6:10 PM
U11 LL TEAM 2
Crystal Ridge Arena
5-2
W
11PA02
Mar 02 2024
10:10 AM
Pelham Panthers 1
Leisureplex (Jaycee)
2-3
L
11PA16
Mar 03 2024
4:45 PM
Pelham Panthers 2
Meridian CC (Accipiter)
0-5
L
11PA03
Mar 06 2024
6:45 PM
Pelham Panthers 3
Crystal Ridge Arena
1-2
L
U11 LL TEAM 2
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
11PA06
Feb 10 2024
11:20 AM
Pelham Panthers 3
Leisureplex (Jaycee)
3-4
L
11PA15
Feb 20 2024
6:00 PM
Pelham Panthers 1
Meridian CC (Accipiter)
1-2
L
In house
Feb 22 2024
7:00 PM
U11 LL TEAM 3
Leisureplex (Jaycee)
11PA07
Feb 24 2024
10:10 AM
Wainfleet Wild 1 BLACK
Leisureplex (Jaycee)
2-1
W
11PA08
Feb 26 2024
6:30 PM
Welland Tigers 1 black
Leisureplex (Jaycee)
4-1
W
11PA01
Feb 29 2024
6:10 PM
U11 LL TEAM 1
Crystal Ridge Arena
2-5
L
11PA10
Mar 02 2024
12:30 PM
U11 LL TEAM 3
Leisureplex (Jaycee)
2-2
T
11PA05
Mar 06 2024
7:45 PM
Pelham Panthers 2
Leisureplex (Jaycee)
0-1
L
U11 LL TEAM 3
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
11PA11
Feb 10 2024
12:30 PM
Pelham Panthers 1
Leisureplex (Jaycee)
3-3
T
11PA28
Feb 17 2024
12:40 PM
Welland Tigers 1 black
Welland (Youth)
5-1
W
11PA19
Feb 18 2024
11:35 AM
Pelham Panthers 3
Meridian CC (Accipiter)
0-2
L
In house
Feb 22 2024
7:00 PM
U11 LL TEAM 2
Leisureplex (Jaycee)
11PA09
Feb 24 2024
11:20 AM
U11 LL TEAM 1
Leisureplex (Jaycee)
3-1
W
11PA17
Feb 25 2024
11:35 AM
Pelham Panthers 2
Meridian CC (Accipiter)
1-2
L
11PA10
Mar 02 2024
12:30 PM
U11 LL TEAM 2
Leisureplex (Jaycee)
2-2
T
11PA12
Mar 04 2024
6:30 PM
Wainfleet Wild 1 BLACK
Leisureplex (Jaycee)
7-2
W
FSA1
Mar 23 2024
12:00 PM
Pelham Panthers 1
Welland (Youth)
1-3
L
U13 B
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
T1-U13-03
Feb 07 2024
6:40 PM
NOTL Wolves
Meridian
2-0
W
T1-U13-04
Feb 09 2024
7:45 PM
Port Colborne Sailors
Leisureplex (Jaycee)
4-1
W
T1-U13-10
Feb 23 2024
7:45 PM
Pelham Panthers
Leisureplex (Jaycee)
6-3
W
T1-U13-13
Feb 26 2024
7:10 PM
Port Colborne Sailors
Vale (1)
1-3
L
T1-U13-14
Feb 28 2024
6:10 PM
Thorold Blackhawks
Thorold (Frank Doherty)
4-1
W
T1-U13-15
Mar 01 2024
7:45 PM
NOTL Wolves
Leisureplex (Jaycee)
4-0
W
T1-U13-17
Mar 02 2024
5:50 PM
Pelham Panthers
Meridian CC (Accipiter)
4-3
W
T1-U13-07
Mar 06 2024
6:30 PM
Thorold Blackhawks
Leisureplex (Jaycee)
5-0
W
U13 R G-1
Mar 18 2024
6:00 PM
Port Colborne Sailors
Leisureplex (Jaycee)
4-7
L
U13 R G-2
Mar 19 2024
7:10 PM
Port Colborne Sailors
Vale (1)
3-3
T
U13 R G-3
Mar 20 2024
7:20 PM
Port Colborne Sailors
Leisureplex (Jaycee)
3-6
L
U13 R G-4
Mar 22 2024
7:00 PM
Port Colborne Sailors
Vale (1)
U13 LL TEAM 1
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
13PC012
Feb 10 2024
5:15 PM
Niagara Falls Flyers Team 3
Gale (3 - Meridian)
0-1
L
13PC001
Feb 11 2024
1:45 PM
Niagara Falls Flyers Team 1
Leisureplex (Kinsmen)
5-1
W
13PC003
Feb 24 2024
3:30 PM
Wainfleet Wild Team 1
Leisureplex (Jaycee)
4-2
W
In house
Feb 28 2024
6:30 PM
U13 LL TEAM 2
Crystal Ridge Arena
13PC016
Mar 01 2024
7:00 PM
St. Catharines Canadians
Merritton Arena
3-2
W
13PC007
Mar 06 2024
6:00 PM
Niagara Falls Flyers Team 2
Gale (4 - Centennial)
3-4
L
13PC002
Mar 17 2024
5:30 PM
Niagara Falls Flyers Team 4
Leisureplex (Kinsmen)
7-3
W
SFC2
Mar 23 2024
9:30 AM
Niagara Falls Flyers Team 2
Welland (Youth)
4-3
W
CSG
Mar 24 2024
11:40 AM
Wainfleet Wild Team 1
Vale (2)
3-6
L
U13 LL TEAM 2
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
13PA16
Feb 07 2024
7:15 PM
Port Colborne Sailors
Vale (1)
2-3
L
13PA22
Feb 09 2024
6:10 PM
Thorold Blackhawks 1 red
Thorold (Frank Doherty)
2-1
W
13PA03
Feb 23 2024
6:30 PM
Welland Tigers 2 white
Leisureplex (Kinsmen)
6-1
W
13PA04
Feb 25 2024
2:00 PM
U13 LL TEAM 3
Leisureplex (Kinsmen)
3-2
W
In house
Feb 28 2024
6:30 PM
U13 LL TEAM 1
Crystal Ridge Arena
13PA02
Feb 29 2024
7:20 PM
St. Catharines Eagles
Crystal Ridge Arena
7-1
W
13PA08
Mar 02 2024
1:50 PM
Pelham Panthers 1
Meridian CC (Accipiter)
7-1
W
13PA01
Mar 06 2024
7:45 PM
Pelham Panthers 3
Leisureplex (Kinsmen)
0-1
L
SFA2
Mar 23 2024
9:00 AM
U13 LL TEAM 3
Welland (Main)
1-3
L
U13 LL TEAM 3
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
13PA07
Feb 11 2024
12:30 PM
Thorold Blackhawks 1 red
Leisureplex (Kinsmen)
3-2
W
13PA17
Feb 14 2024
6:00 PM
Port Colborne Sailors
Vale (1)
1-7
L
13PA09
Feb 24 2024
1:50 PM
Pelham Panthers 1
Meridian CC (Accipiter)
10-2
W
13PA04
Feb 25 2024
2:00 PM
U13 LL TEAM 2
Leisureplex (Kinsmen)
2-3
L
13PA05
Feb 28 2024
6:30 PM
Pelham Panthers 3
Leisureplex (Jaycee)
4-0
W
13PA06
Mar 06 2024
6:30 PM
St. Catharines Eagles
Leisureplex (Kinsmen)
8-0
W
13PA27
Mar 18 2024
6:40 PM
Welland Tigers 2 white
Welland (Youth)
7-3
W
SFA2
Mar 23 2024
9:00 AM
U13 LL TEAM 2
Welland (Main)
3-1
W
CH1
Mar 24 2024
12:40 PM
Port Colborne Sailors
Vale (1)
1-3
L
U15 B
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
T1-U15-7
Feb 07 2024
7:35 PM
Thorold Blackhawks
Thorold (Frank Doherty)
3-1
W
T1-U15-4
Feb 08 2024
7:15 PM
Pelham Panthers
Meridian CC (Accipiter)
4-4
T
T1-U15-2
Feb 24 2024
1:15 PM
Thorold Blackhawks
Leisureplex (Kinsmen)
5-1
W
T1-U15-1
Feb 25 2024
6:00 PM
Pelham Panthers
Leisureplex (Kinsmen)
3-1
W
T1-U15-3
Mar 03 2024
6:30 PM
Thorold Blackhawks
Leisureplex (Kinsmen)
1-4
L
T1-U15-6
Mar 07 2024
7:15 PM
Pelham Panthers
Meridian CC (Accipiter)
5-1
W
U15 Tier 1 -1
Mar 18 2024
7:00 PM
Thorold Blackhawks
Leisureplex (Kinsmen)
5-2
W
U15 Tier 1 -2
Mar 20 2024
7:20 PM
Thorold Blackhawks
Thorold (Frank Doherty)
3-4
L
U15 Tier 1 -3
Mar 21 2024
7:00 PM
Thorold Blackhawks
Leisureplex (Kinsmen)
5-1
W
U15 Tier 1 -4
Mar 22 2024
5:00 PM
Thorold Blackhawks
Thorold (Frank Doherty)
League championship
Apr 02 2024
8:15 PM
Garden City Falcons C
Leisureplex (Kinsmen)
U15 LL TEAM 1
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
15PA18
Feb 06 2024
7:10 PM
Stoney Creek Warriors
Saltfleet
1-6
L
In house #1
Feb 20 2024
8:00 PM
U15 LL TEAM 2
Leisureplex (Kinsmen)
In house #2
Feb 23 2024
7:45 PM
U15 LL TEAM 2
Leisureplex (Kinsmen)
15PA04
Feb 25 2024
3:15 PM
Welland Tigers 3 gold
Leisureplex (Kinsmen)
2-1
W
15PA01
Feb 26 2024
7:45 PM
Stoney Creek Warriors Team 2
Leisureplex (Jaycee)
2-4
L
15PA16
Mar 01 2024
7:35 PM
Pelham Panthers 1
Meridian CC (Accipiter)
2-2
T
15PA02
Mar 02 2024
12:30 PM
Jordan Hawks
Leisureplex (Kinsmen)
4-2
W
15PA11
Mar 04 2024
8:00 PM
Jordan Senators
Jordan
2-6
L
15PA03
Mar 05 2024
8:00 PM
U15 LL TEAM 2
Leisureplex (Kinsmen)
2-3
L
U15 LL TEAM 2
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
15PA07
Feb 10 2024
12:30 PM
Stoney Creek Warriors
Leisureplex (Kinsmen)
2-2
T
In house #1
Feb 20 2024
8:00 PM
U15 LL TEAM 1
Leisureplex (Kinsmen)
In house #2
Feb 23 2024
7:45 PM
U15 LL TEAM 1
Leisureplex (Kinsmen)
15PA06
Feb 24 2024
12:30 PM
Jordan Senators
Leisureplex (Jaycee)
1-4
L
15PA22
Feb 27 2024
8:30 PM
Stoney Creek Warriors Team 2
Saltfleet
2-3
L
15PA26
Feb 28 2024
7:00 PM
Welland Tigers 3 gold
Welland (Main)
2-5
L
15PA05
Mar 01 2024
6:30 PM
Jordan Hawks
Leisureplex (Kinsmen)
2-2
T
15PA03
Mar 05 2024
8:00 PM
U15 LL TEAM 1
Leisureplex (Kinsmen)
3-2
W
15PA17
Mar 06 2024
7:15 PM
Pelham Panthers 1
Meridian CC (Accipiter)
0-5
L
U18 B
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
T1-U18-02
Feb 08 2024
8:40 PM
Pelham Panthers
Meridian CC (Accipiter)
2-2
T
T1-U18-03
Feb 12 2024
7:35 PM
Thorold Blackhawks
Thorold (Frank Doherty)
3-1
W
T1-U18-06
Feb 21 2024
8:05 PM
NOTL Wolves
Meridian
4-2
W
T1-U18-08
Feb 25 2024
7:15 PM
Pelham Panthers
Leisureplex (Kinsmen)
6-0
W
T1-U18-05
Mar 02 2024
2:00 PM
Thorold Blackhawks
Leisureplex (Kinsmen)
1-1
T
T1-U18-11
Mar 03 2024
8:00 PM
NOTL Wolves
Leisureplex (Jaycee)
2-1
W
U18 R series1
Mar 18 2024
7:15 PM
NOTL Wolves
Leisureplex (Jaycee)
1-1
T
U18 R series2
Mar 20 2024
8:00 PM
NOTL Wolves
Meridian
0-3
L
U18 R series3
Mar 21 2024
7:00 PM
NOTL Wolves
Leisureplex (Jaycee)
1-1
T
U18 R series4
Mar 22 2024
8:00 PM
NOTL Wolves
Centennial (NOTL)
U18 LL TEAM 1
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
18PC02
Feb 14 2024
6:30 PM
Niagara Falls Flyers Team 3 Orange
Leisureplex (Jaycee)
4-4
T
18PC03
Feb 24 2024
2:30 PM
Welland Tigers 3
Leisureplex (Kinsmen)
5-1
W
18PC01
Feb 25 2024
4:30 PM
U18 LL TEAM 2
Leisureplex (Kinsmen)
1-1
T
18PC15
Feb 26 2024
8:30 PM
St. Catharines Canadiens
Merritton Arena
3-1
W
In house #2
Feb 29 2024
7:00 PM
U18 LL TEAM 2
Leisureplex (Jaycee)
18PC12
Mar 04 2024
8:50 PM
Pelham Panthers 1
Meridian CC (Accipiter)
4-1
W
18PC18
Mar 05 2024
8:50 PM
Welland Tigers 2
Welland (Main)
3-3
T
SFC2
Mar 23 2024
6:50 PM
U18 LL TEAM 2
Vale (2)
2-5
L
U18 LL TEAM 2
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
18PC13
Feb 12 2024
8:30 PM
St. Catharines Canadiens
Merritton Arena
13-3
W
18PC05
Feb 14 2024
7:45 PM
Welland Tigers 2
Leisureplex (Jaycee)
10-2
W
18PC04
Feb 21 2024
7:45 PM
Niagara Falls Flyers Team 3 Orange
Leisureplex (Jaycee)
0-3
L
18PC01
Feb 25 2024
4:30 PM
U18 LL TEAM 1
Leisureplex (Kinsmen)
1-1
T
18PC06
Feb 28 2024
7:45 PM
Welland Tigers 3
Leisureplex (Jaycee)
12-2
W
In house #2
Feb 29 2024
7:00 PM
U18 LL TEAM 1
Leisureplex (Jaycee)
18PC10
Mar 06 2024
8:30 PM
Pelham Panthers 1
Meridian CC (Accipiter)
3-1
W
SFC2
Mar 23 2024
6:50 PM
U18 LL TEAM 1
Vale (2)
5-2
W
CGC
Mar 24 2024
2:30 PM
Niagara Falls Flyers Team 3 Orange
Vale (2)
1-0
W
STA TEAMS
Game #
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
U12
Feb 24 2024
4:00 PM
Grey Bruce
Crystal Ridge Arena
U10
Mar 03 2024
2:30 PM
Hamilton
Crystal Ridge Arena
U12
Mar 03 2024
3:50 PM
Halton
Crystal Ridge Arena
U13
Mar 03 2024
5:30 PM
Guelph
Crystal Ridge Arena
U10
Mar 09 2024
4:00 PM
Credit River Capitals
Crystal Ridge Arena
U12
Mar 09 2024
5:30 PM
Oakville
Crystal Ridge Arena
U12
Mar 10 2024
2:30 PM
Credit River Capitals
Crystal Ridge Arena
U10
Mar 16 2024
4:00 PM
Buffalo Regals
Crystal Ridge Arena
U9 HL Team 1
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
Mar 02 2024
10:00 AM
U9 HL Team 3
Leisureplex (Kinsmen)
U9 HL Team 3
Date
Time
Opponent
Venue
Score
Result
Mar 02 2024
10:00 AM
U9 HL Team 1
Leisureplex (Kinsmen)