Organization Calendar (Greater Fort Erie Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 10, 2019-Feb 23, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 10Feb 11Feb 12Feb 13Feb 14Feb 15Feb 16
Tyke Jamboree
Bantam Select
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Peewee BB
1:10 PM-2:30 PM
Practice
Tyke Rep
1:30 PM
@ Grimsby Kings
Atom AAA
2:30 PM
vs. Hamilton Jr. Bulldogs
Bantam BB
2:30 PM-3:45 PM
Practice
PW
Peewee Team 1 - Orange
3:45 PM
vs. Pelham Panthers 2
Leisureplex (Kinsmen) [PW - B - P - 22]
AT
Atom 2 - Orange
4:30 PM
vs. AT - Atom 1 - White
Crystal Ridge Arena [AT- C- Pl-48]
PW
Peewee Team 2 - Navy Blue
5:00 PM
vs. NOTL Wolves 1
Leisureplex (Kinsmen) [PW - C - P - 39]
AT
Atom 3 - Purple
5:40 PM
@ Port Colborne Sailors 2
Vale (1) [AT- C- Pl-49]
Bantam AE
6:00 PM
@ Pelham Panthers AE
Meridian CC (2) [B- AE3- B5]
MID
Midget Team 1 White
6:15 PM
vs. Pelham Panthers 3
Leisureplex (Kinsmen) [M- A- P- 02]
Tyke Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
PN
Pre-Novice 4 Green & Pre-Novice 3 Maroon
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
PN
Pre-Novice 2 White & Prenovice 1 - Black
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
AT
Atom 1 - White & Atom 3 - Purple
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Novice BB
6:00 PM
@ Port Colborne Sailors
Vale (1) [O-NWBB-Q4-2]
AT
Atom 2 - Orange
7:00 PM-8:00 PM
Practice
NOV
Novice - Light Blue
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Midget BB
7:30 PM
vs. Dunnville Mudcats
BT
Bantam Team 1 - Green
7:40 PM
@ Port Colborne Sailors 1
Vale (2) [BT - B - P - 24]
Novice BB
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom BB
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Select
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam AE
7:00 PM
vs. Pelham Panthers AE
Minor Bantam AAA
7:00 PM
vs. Hamilton Jr. Bulldogs
Bantam Select
8:00 PM-9:00 PM
Practice
TYKE
Tyke
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Tyke Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PN
Pre-Novice 3 Maroon & Pre-Novice 4 Green
6:30 PM-7:20 PM
TrueStride Skating
Atom AAA
6:30 PM
vs. Buffalo Regals
Atom
7:20 PM-8:05 PM
TrueStride Skating
PW
Peewee Team 1 - Orange & Peewee Team 2 - Navy Blue
8:05 PM-9:00 PM
TrueStride Skating
Novice BB
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PW
Peewee Team 1 - Orange & Peewee Team 2 - Navy Blue
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
BT
Bantam Team 1 - Green & Bantam Team 2 - Gold
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
TYKE
Tyke
6:00 PM
@ West Lincoln Wrath
Novice BB
6:00 PM
vs. Port Colborne Sailors
Leisureplex (Jaycee) [O-NWBB-Q4-3]
NOV
Novice - Light Blue
6:00 PM
@ Port Colborne Sailors 1
Vale (1) [PL - N - B -26]
BT
Bantam Team 2 - Gold
7:00 PM
vs. Dunnville Mudcats 1
Leisureplex (Kinsmen) [Bt- C - P -45]
AT
Atom 2 - Orange
7:10 PM
@ Dunnville Mudcats 2
Dunnville [AT- C- Pl-57]
AT
Atom 3 - Purple
7:15 PM
@ Port Colborne Sailors 1
Vale (1) [AT- C- Pl-51]
Atom BB
7:15 PM
vs. Stoney Creek Warriors
BEG
Meteorites
8:00 AM-9:00 AM
Practice
BEG
Meteorites
9:00 AM-10:00 AM
Practice
PN
Prenovice 1 - Black
10:00 AM
vs. PN - Pre-Novice 2 White
PN
Pre-Novice 4 Green
10:00 AM
vs. PN - Pre-Novice 3 Maroon
Minor Atom AAA
10:00 AM-11:30 AM
Practice
Peewee BB
11:15 AM-12:30 PM
Practice
Tyke Rep
11:30 AM-12:30 PM
Practice
Feb 17Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23
Novice BB
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Atom AE
12:00 PM
vs. Stoney Creek Warriors Minor
Leisureplex (Kinsmen) [m - AT - A - 02]
Peewee BB
1:10 PM
vs. Thorold Blackhawks
Leisureplex (Kinsmen) [PW - B - 12]
PW
Peewee Team 1 - Orange
3:45 PM
vs. Pelham Panthers 1
Leisureplex (Kinsmen) [PW - B - P - 26]
PW
Peewee Team 2 - Navy Blue
4:20 PM
@ Dunnville Mudcats # 2
Dunnville [PW - C - P - 44]
AT
Atom 1 - White
4:30 PM
vs. Port Colborne Sailors 1
Crystal Ridge Arena [AT- C- Pl-53]
Minor Atom AAA
5:00 PM
vs. Niagara North
AT
Atom 2 - Orange
5:40 PM
vs. Port Colborne Sailors 2
Crystal Ridge Arena [AT- C- Pl-54]
Bantam AE
6:00 PM
@ BCH Ice Dogs AE
Central Huron CC [O-BAE3/5-Q31]
BT
Bantam Team 1 - Green
6:15 PM
vs. Grimsby Kings 1
Leisureplex (Kinsmen) [BT - B - P - 27]
MID
Midget Team 1 White
7:30 PM
vs. Thorold Blackhawks 1
Leisureplex (Kinsmen) [M- A- P- 07]
Bantam AE
12:00 PM
@ BCH Ice Dogs AE
Hensall Arena [O-BAE3/5-Q32]
PN
Pre-Novice 2 White & Pre-Novice 4 Green
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
PN
Prenovice 1 - Black & Pre-Novice 3 Maroon
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
AT
Atom 1 - White & Atom 2 - Orange
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
NOV
Novice - Light Blue
7:00 PM-8:00 PM
Practice
AT
Atom 3 - Purple
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Atom BB
7:30 PM
@ Lincoln Blades
Novice BB
6:00 PM
@ Port Colborne Sailors
Vale (2) [O-NWBB-Q4-4]
Atom AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee Select
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Peewee BB
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Minor Bantam AAA
7:00 PM
vs. Oakville Rangers
Bantam BB
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Midget AE
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Tyke Rep
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Novice BB
6:00 PM
vs. Port Colborne Sailors
Leisureplex (Jaycee) [O-NWBB-Q4-5]
PN
Prenovice 1 - Black & Pre-Novice 2 White
6:30 PM-7:20 PM
TrueStride Skating
TYKE
Tyke
7:20 PM-8:05 PM
TrueStride Skating
NOV
Novice - Light Blue
7:20 PM-8:05 PM
TrueStride Skating
Bantam BB
7:30 PM
@ Garden City Falcons
GGCC (Jack Gatecliff) [BT - A - 02]
Midget BB
7:30 PM-9:00 PM
Practice
BT
Bantam Team 1 - Green & Bantam Team 2 - Gold
8:05 PM-9:00 PM
TrueStride Skating
Atom BB
5:30 PM-6:30 PM
Practice
PW
Peewee Team 1 - Orange & Peewee Team 2 - Navy Blue
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
BT
Bantam Team 1 - Green & Bantam Team 2 - Gold
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Tyke Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Novice BB
6:00 PM-7:00 PM
Practice
BT
Bantam Team 2 - Gold
7:00 PM
vs. West Lincoln Wrath
Leisureplex (Kinsmen) [Bt- C - P -50]
Bantam AE
8:15 PM
vs. BCH Ice Dogs AE
Leisureplex (Kinsmen) [O-BAE3/5-Q33]
BEG
Meteorites
8:00 AM-9:00 AM
Practice
BEG
Meteorites
9:00 AM-10:00 AM
Practice
NOV
Novice - Light Blue
9:30 AM
vs. NOTL Wolves 1
Leisureplex (Jaycee) [PL - N - B -31]
PN
Pre-Novice 3 Maroon
10:00 AM
vs. PN - Pre-Novice 2 White
PN
Prenovice 1 - Black
10:00 AM
vs. PN - Pre-Novice 4 Green
Novice BB
10:45 AM
vs. Grimsby Kings
Minor Bantam AAA
12:00 PM
vs. Brampton 45's
TYKE
Tyke
12:15 PM
vs. Welland Tigers 1
Tyke Rep
12:15 PM
@ Grimsby Kings
AT
Atom 3 - Purple
1:00 PM
@ Lincoln Blades 1
Fleming [AT- C- Pl-56]
Bantam AE
2:00 PM
vs. BCH Ice Dogs AE
Leisureplex (Kinsmen) [O-BAE3/5-Q34]
PW
Peewee Team 2 - Navy Blue
2:15 PM
@ Lincoln Blades 1
Fleming [PW - C - P - 45]
PW
Peewee Team 1 - Orange
6:10 PM
@ Pelham Panthers 2
Meridian CC (2) [PW - B - P - 29]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
View AllOur Sponsors
  • Little Caesars
  • Fort Erie Bingo
  • Niagara Police Association
    
OLServices
Social Networking
Follow Us On
Visit Greater Fort Erie Minor Hockey on Facebook
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from forteriehockey.com on Friday, February 15, 2019 at 10:37 PM